Ulica Plebańska została wytyczona podczas zakładania miasta Gliwice, jeszcze w XIII wieku. Przez wiele stuleci była ulicą prowadzącą od strony najstarszego gliwickiego kościoła – p. w. Wszystkich Świętych do Ratusza w Rynku. Jednak dopiero w ciągu kilku ostatnich lat (m.in. po generalnym remoncie uliczek Starówki) przeobraziła się ona z niewyróżniającej ulicy Starego Miasta w zaułek o prawdziwie miejskim charakterze. Obecnie ulica Plebańska stanowi bardzo atrakcyjne miejsce dla działalności gospodarczej, tworząc unikalne połączenie usług, handlu i rozrywki.

Historia kamienicy sięga końca XIX wieku. W 1893 roku Reinhold Matricke odkupił narożną kamienicę u zbiegu ulic Plebańskiej i Średniej od Rosalie Hahn i urządził tam znaną w mieście piekarnię, która przetrwała ponad 100 lat. Od 1900 roku, kolejnym jej właścicielem był Oscar Kynast, który handlował pieczywem, aż do wojny. W latach 40-tych ubiegłego stulecia swoją działalność piekarniczą rozpoczęła w tym miejscu gliwicka „Społem”. Niedługo później, w latach 50-tych, piekarnię nr 2 przekształcono w cukiernię i do 2012 roku wypiekano tam pyszne ciasta, pączki i drożdżówki. Po przeniesieniu produkcji przez Spółdzielców w inne miejsce, obiekt przy ul. Plebańskiej 3 stał pusty, ulegając stopniowej degradacji. Pod koniec 2014 roku budynek został zakupiony przez firmę Wall Invest, dzięki której kamienica odzyska tętniące życie, należyty blask i będzie stanowiła wyjątkowe miejsce dla osób tam pracujących, mieszkańców Gliwic oraz gości.

Kontakt

Wall Invest S.C.
ul. Plebańska 3
44-100 Gliwice

tel.: +48 32 238 70 78
tel.: +48 793 303 583
tel.: +48 501 476 337

e-mail: biuro@wallinvest.pl

Ogólne zapytania

Masz pytania? Jesteś zainteresowany wynajmem nieruchomości? Wyślij zapytanie poprzez formularz kontaktowy.

  • Rozwiąż zadanie: − 3 = 1
  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Wall Invest informacji marketingowych oraz handlowych drogą elektroniczną (e-mail).
  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Wall Invest informacji marketingowych oraz handlowych przez telefon.
  • Administratorami danych osobowych są Rafał Franz i Dariusz Brauhoff działający jako wspólnicy spółki cywilnej pod nazwą Wall Invest s.c. (NIP: 6312644733). Udzielenie powyższych zgód jest dobrowolne i niezbędne do skontaktowania się z Tobą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych i zgód marketingowych znajdziesz tutaj