Gliwice są jednym z najpiękniejszych śląskich miast. Miejsce, w którym tradycja przeplata się z kreatywnością i pasją, łącząc z nowoczesnością. Przemysł jest silnie wspierany przez naukę, a bogate doświadczenie podparte solidnie ugruntowaną wiedzą. Gliwice stanowią ważną część największego organizmu wielkomiejskiego w Europie Środkowo-Wschodniej, którego gęstość zaludnienia wynosi niecałe 1400 os./km², a liczba mieszkańców sięga prawie 200 tys.

Gliwice są jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się ośrodków konurbacji górnośląskiej, z prężnym centrum akademickim i naukowym. Akademicki charakter miasta to w głównej mierze zasługa Politechniki Śląskiej, jednej z największych w Polsce uczelni technicznych, Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości, a także licznych instytutów branżowych oraz placówek badawczych PAN. Rozwój miasta oparty jest na nowych technologiach, przemyśle motoryzacyjnym oraz logistyce. W Gliwicach znajduje się największa z czterech podstref Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która obejmuje tereny o łącznej powierzchni 981 ha i daje pracę blisko 17 tys. ludzi z miasta i okolic.

Nowych inwestorów przyciąga również doskonale rozwinięta infrastruktura drogowa. Na jej obszarze krzyżują się główne, transeuropejskie szlaki (korytarz III: Berlin-Wrocław-Katowice-Kraków-Lwów oraz korytarz VI: Gdańsk-Katowice-Żylina). Gliwice są miejscem o bardzo dobrej lokalizacji z punktu widzenia logistyki. Zbiegają się tu potężne linie kolejowe. W północnej części miasta usytuowany jest port rzeczny, uważany za najnowocześniejszy i najbardziej uniwersalny port śródlądowy w kraju. W południowej części Gliwic (2 km od centrum) znajduje się lotnisko sportowe, obsługujące lekkie samoloty pasażerskie, a w odległości niecałych 100 km od miasta leżą trzy międzynarodowe porty lotnicze: Katowice-Pyrzowice, Kraków-Balice oraz Ostrava.

Dzięki stałym inwestycjom lokalnych przedsiębiorców oraz zagranicznych firm i korporacji, Gliwice prężnie się rozwijają, mogąc wdrażać nowoczesne technologie, inwestować w miejską infrastrukturę, poszerzać bogatą ofertę rekreacyjną i kulturalną, tym samym zapewniając coraz lepszą jakość życia mieszkańcom oraz odwiedzającym miasto gościom.

Kontakt

Wall Invest S.C.
ul. Plebańska 3
44-100 Gliwice

tel.: +48 32 238 70 78
tel.: +48 793 303 583
tel.: +48 501 476 337

e-mail: biuro@wallinvest.pl

Ogólne zapytania

Masz pytania? Jesteś zainteresowany wynajmem nieruchomości? Wyślij zapytanie poprzez formularz kontaktowy.

  • Rozwiąż zadanie: 60 − 58 =
  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Wall Invest informacji marketingowych oraz handlowych drogą elektroniczną (e-mail).
  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Wall Invest informacji marketingowych oraz handlowych przez telefon.
  • Administratorami danych osobowych są Rafał Franz i Dariusz Brauhoff działający jako wspólnicy spółki cywilnej pod nazwą Wall Invest s.c. (NIP: 6312644733). Udzielenie powyższych zgód jest dobrowolne i niezbędne do skontaktowania się z Tobą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych i zgód marketingowych znajdziesz tutaj