Kamienicę Plebańska 3 wybudowano w stylu klasycystycznym. Jej przebudowa zakłada zachowanie historycznego charakteru budynku na poziomie dwóch istniejących kondygnacji – do poziomu górnego gzymsu. W historycznej części obiektu odrestaurowane zostaną detale architektoniczne. Odsłonięcie zdobień wokół otworów okiennych, sztukaterii i innych elementów zdobniczych, znajdujących się na elewacji budynku, zapewni unikalny i reprezentacyjny charakter kamienicy. Historyczny walor nieruchomości podkreśla zabytkowy element plastycznej reklamy, jakim są dwa metalowe lwy – jeden z symboli miasta Gliwice, którego renowację wykonał prof. Franciszek Maurer. Ten pieczołowicie odtworzony symbol został wykorzystany do zaprojektowania reprezentatywnego logotypu – bezpośrednio związanego z projektem Plebańska 3, który stanie się trwałą wizytówką, kojarzoną z tym wyjątkowym miejscem.

Powyżej historycznej części kamienicy zaprojektowano nadbudowę w celu uzyskania nowej kondygnacji i nowego, czterospadowego dachu, którego dystynktywnym elementem staną się lukarny kryte dachami pulpitowymi. Poprzez odsunięcie nadbudowy od linii murowanych ścian, wzdłuż ul. Średniej, powstanie balkon, który będzie znajdował się na znacznej długości poziomu drugiego piętra. Zewnętrzna elewacja nadbudowy wykonana zostanie w formie przeszklenia tworząc charakterystyczny pas stolarki okiennej.

Wyjątkowość kamienicy podkreślą także wysokiej klasy materiały wykończeniowe oraz precyzyjnie dopracowane detale w jej wnętrzu. Odtworzone łukowe sklepienia, skrupulatnie wykonana stolarka drzwiowa i okienna, czy starannie dobrany kamień, nadadzą wnętrzu elegancji i ponadczasowego charakteru. Powierzchnie wspólne ozdobią szkło, stal oraz granit, a surowy charakter całości ociepli odrestaurowana czerwona cegła. Przemyślane rozwiązania architektoniczne oraz techniczne zapewnią funkcjonalność całkowicie nowego układu komunikacji – strefy wejścia, klatki schodowej, przeszklonej windy oraz wynajmowanych powierzchni.

W trosce o zespolenie wyjątkowego charakteru nieruchomości z nowoczesnymi elementami architektonicznymi oraz w dbałości o jak najlepsze dostosowanie budynku do współczesnych wymogów technicznych, zadanie projektowe przebudowy kamienicy zostało powierzone pracowni architektonicznej Rafał Drobczyk Sp. z o.o. z Gliwic.

Gustowna, klasyczna w formie  architektura, w połączeniu z awangardowym stylem, sprawi że kamienica Plebańska 3, na stałe wpisze się w krajobraz Gliwic i stanie się jedną z architektonicznych pereł miasta.

Kontakt

Wall Invest S.C.
ul. Plebańska 3
44-100 Gliwice

tel.: +48 32 238 70 78
tel.: +48 793 303 583
tel.: +48 501 476 337

e-mail: biuro@wallinvest.pl

Ogólne zapytania

Masz pytania? Jesteś zainteresowany wynajmem nieruchomości? Wyślij zapytanie poprzez formularz kontaktowy.

  • Rozwiąż zadanie: 52 + = 61
  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Wall Invest informacji marketingowych oraz handlowych drogą elektroniczną (e-mail).
  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Wall Invest informacji marketingowych oraz handlowych przez telefon.
  • Administratorami danych osobowych są Rafał Franz i Dariusz Brauhoff działający jako wspólnicy spółki cywilnej pod nazwą Wall Invest s.c. (NIP: 6312644733). Udzielenie powyższych zgód jest dobrowolne i niezbędne do skontaktowania się z Tobą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych i zgód marketingowych znajdziesz tutaj